Jana Jakšová

Mám v životě to štěstí, že má práce, je mou velkou zálibou a hlavně láskou. K šicímu stroji jsem se dostala už na základní škole, kdy jsem si ušila své první kousky. Vždy mě bavila kreativní práce, proto volba mé profese byla jednoznačná – krejčovina.
Po absolvování střední odborné školy OP Prostějov v oboru pánská krejčová, jsem již měla svou klientelu, která se stále rozšiřovala a já cítila, že má cesta podnikat v tomto oboru je mi předurčená. V roce 2000 jsem si založila svou vlastní živnost – zakázkové krejčovství Jenykett, kterou mám dodnes.
Po téměř 20 letech mé praxe jsem se chtěla posunout dál a předat své zkušenosti jiným, a to formou kurzů… a vesmír mě vyslyšel! Zanedlouho mi přišla nabídka z FD pracovat jako lektorka v šicí dílně. Myšlenka a celý projekt Fajné dílny mě nadchl, “přesně tohle jsem si přála”, řekla jsem si, a jelikož se vždy rozhoduji svou intuicí, nabídku spolupráce jsem přijala.
Práce lektorky je skvělá! Na mých workshopech se kurzisté naučí ušít si svůj originální kousek, a také ovládat domácí a průmyslové šicí stroje, které mají v naší dílně k dispozici. I když zájemci o kurzy nejsou profesionálové, přesto se naučí ovládat i stroje průmyslové – profesionální, aby se toho naučili co nejvíc a poznali tak sami rozdíl mezi stroji domácími a profesionálními, které jsou na ovládání náročnější. Když se ale pod mým vedením na nich během první lekce naučí, tak je to baví natolik, že už nechtějí šít na
jiných! 🙂 Zkrátka zjistí, že speciálních šicích strojů, jako jsou např. overlocky, coverlocky a jiné, není proč se bát, jsou to přece naši velcí pomocníci.