Kurz na výrobu Fajneho prkna 3 denní

Podrobnosti

  • Sobota | 10. 6. 2023
  • 16:00

Jedná se o třídenní kurz kdy na konci kurzu si odnesete nejenom krásné, ale i funkční EndGrainové prkénko (z příčně řezaného dřeva) Rozměr prkénka cca 40x30x4cm

Prkénko si vyrobíte z různých dřevin jako je jasan, dub a ořech, díky kterým si vyrobíte jedinečný kousek. Dané kurzy cílí na menší počet účastníků, kterým se mohu plně věnovat.

První setkání: Výroba spárovky – cca 2-3,5hodiny podle počtu účastníků. Začátek od 14.hodiny (sraz na dílně od 13:45)

Na začátku proběhne bezpečnostní instruktáž a seznámení se stroji. V daném dnu budeme nejvíce používat hoblovku s protahem. Pak bude následovat lepení spárovky. Nezapomeňte si vzít ideálně nějaké pracovní oblečení. Budeme pracovat i s lepidlem D4 s patřičným certifikátem pro přímý styk s potravinami.

Druhé setkání: Výroba EndGrain polotovaru – cca 1,5- 2,5hodiny podle počtu účastníků Začátek od 14.hodiny (sraz na dílně od 13:45)

V daném dnu budeme nejčastěji pracovat se stolní pilou, dvouválcovou bruskou a excentrickou bruskou. A na konci si slepíme už EndGrainový polotovar – zde už uvidíte jak bude Vaše prkénko vypadat. Ukážu Vám různé možnosti sestavení a vy se pak rozhodnete které se Vám nejvíce líbí. Povíme si i o různých povrchových úpravách hlavně o olejích/voscích vhodných pro prkénka. Olej i olejovosk mám k dispozici k zakoupení.

Třetí setkání: Dokončovací práce na prkénku – cca 1,5-3 hodiny podle počtu účastníků Začátek od 16:30 hodiny (sraz na dílně od 16:25)

V daném dnu budeme nejčastěji pracovat s excentrickou bruskou a dvouválcovou bruskou, ale vyzkoušíte si i práci s horní frézkou. Hotové prkénko opatříme nožičkami a naolejujeme. Ideálně Vám prkénko zabalím do stretchové folie a doma si dané prkénko ještě další den ošetříte. Pak už bude dané prkénko použité k použití.

Maximální počet účastníků kurzu: 4 osoby

Volitelné příslušenství k prkénku (platba na místě pomocí QR kódu – nemusíte si brát hotovost)

Olej na dřevo z Ostropestřce mariánského 150,-CZK
Balzám na dřevo – olej s včelím voskem 250,- CZK

Chtěli byste raději Dárkový poukaz? Dárkové poukazy naleznete na tomto odkazu.

Více informací naleznete na webu Dřevomásmysl.

Kurz je možné hradit z programu Benefit plus

Podmínky pro kurzy.
Workshop je nutné mít zaplacen před uskutečněním kurzu (pokud není domluveno jinak například platba na místě v hotovosti, hrazení z programu benefit plus apod). Pokud není tato podmínka splněna, může dojít ke zrušení Vaší objednávky a toto uvolněné místo bude nabídnuto dalším zájemcům.
Koupí poukazu na workshop kupující souhlasí s výše popsanými podmínkami a také se Všeobecnými podmínkami pro užívání Fajne dilny, které jsou zveřejněny na webu www.fajnadilna.cz .