Kurz na výrobu magnetické lišty na nože 2-denní

Podrobnosti

  • Neděle | 25. 7. 2021
  • 16:00

Jedná se o dvoudenní kurz kdy na konci kurzu si odnesete nejenom krásnou, ale i funkční Magnetickou lištu z Ořechu nebo Jasanu

Rozměr lišty cca 60×12-17x 2-2,5cm (délka x výška x síla desky)

Magnetická lišta je určená pro 8 nožů.

Maximální počet účastníků: 4 osoby
Minimální počet účastníků pro otevření kurzu: 1 osoba

1.den : Výroba polotovaru lišty – cca 3 hodiny podle počtu účastníků. Začátek od 16:00 hodiny (sraz na dílně od 15:30)
Na začátku proběhne bezpečnostní instruktáž a seznámení se stroji. První den si zkusíte práci se stacionárními i ručními stroji. Jako je hoblovka s protahem, formátovací/pokosová pila, úhlová/excentrická bruska. Dále si vyzkoušíte práci na stojanové vrtačce a přípravu epoxidové pryskyřice k zalití silných neodymových magnetů.

Na každém bude jaký tvar dá své liště, jestli chce mít lištu rovnou nebo si nechá přiznané přírodní okraje.

Lištu si vyrobíme z našeho českého ořechu, pro zájemce, kteří by chtěli světlejší variantu budu mít připravené i jasanové dřevo.

2.den: Dokončovací práce na liště cca 1-2 hodiny podle počtu účastníků. Začátek od 16:45 hodiny (sraz na dílně od 16:30)
V daném dnu budeme nejčastěji pracovat s excentrickou bruskou, dvouválcovou bruskou a práci s horní frézkou. Do lišty si ještě zafrézujete bajonetové závěsy, ty slouží k uchycení hotové lišty na zeď. Lištu ještě naolejujeme olejem z Ostropestřce mariánského. Olej vytáhne přirozenou kresbu a barvu dřeva.

Cena: 2.300,- Kč/os.

Kurz je možné hradit z programu Benefit plus

Více informací naleznete na webu Dřevomásmysl.

Podmínky pro kurzy.
Workshop je nutné mít zaplacen před uskutečněním kurzu (pokud není domluveno jinak například platba na místě v hotovosti, hrazení z programu benefit plus apod). Pokud není tato podmínka splněna, může dojít ke zrušení Vaší objednávky a toto uvolněné místo bude nabídnuto dalším zájemcům.
Koupí poukazu na workshop kupující souhlasí s výše popsanými podmínkami a také se Všeobecnými podmínkami pro užívání Fajne dilny, které jsou zveřejněny na webu www.fajnadilna.cz .

Nutná registrace viz tlačítko “REGISTROVAT” výše